Tehniskā apkope Rīgā

Apkope ir automašīnas ilgstošas ​​ekspluatācijas garantija. Plānotā tehniskā apkope sastāv no pasākumiem, kuru dēļ notiek transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa kontrole. Bieži vien apkopes laikā tiek atklāti nelieli darbības traucējumi, kas savlaicīgi tiek novērsti un nerada lielas problēmas un izmaksas.

tehniska apkope
tehniska apkope

Apkope ir sadalīta 4 veidos: TO-1, TO-2, sezonālā apkope un ikdienas apkope.

Ikdienas apkope jāveic pats automašīnas īpašniekam pirms kustības uzsākšanas. Pārbauda bremžu sistēmu, apgaismojumu, paneļa pareizību, stūrēšanu. Ir arī vērts pārbaudīt tehnisko šķidrumu līmeni un riepu spiedienu.

Apkope -1 tiek rīkota katru gadu, un tā ir paredzēta, lai novērstu neparedzētus bojājumus. Katram ražotājam ir savs plānotās apkopes darbu saraksts. Visbiežāk šajā sarakstā ietilpst dažādu automašīnas sastāvdaļu un elementu eļļošana un tīrīšana, sistēmu diagnostika un uzraudzība, galveno detaļu savienojumu pārbaude.

Uzturēšana-2 atšķiras no iepriekšējās ar dziļāku diagnozi un lielāku darba sarežģītību. Tātad TO-2 iekļauj visu to pašu darbu, ko TO-1, bet papildus tiek demontētas arī dažas transportlīdzekļa daļas. Automašīnu diagnostika jau tiek veikta īpašā stendā.

Sezonas uzturēšana nozīmē automašīnas sagatavošanu vasaras vai ziemas sezonai. Galvenais šajā tehniskajā apkopē nepieciešamais darbs ir eļļas maiņa atkarībā no sezonas, riepu maiņa un mazgātāja šķidruma piepildīšana. Bieži vien sezonas uzturēšana tiek veikta laikā TO-1 vai TO-2.

apkope
apkope

Plānotās tehniskās apkopes biežumu automašīnu ražotāji vienmēr norāda ekspluatācijas grāmatā. Šī ir regula, kas jums pastāvīgi jāievēro, lai jūsu mašīna ilgstoši kalpotu jums. Tomēr apkopi ieteicams veikt biežāk, nekā norādīts. Tas ir nepieciešams, ja jebkuras sistēmas darbība automašīnā jums ir satraucoša. Vai arī, ja automobili ilgu laiku pakļāva agresīvai braukšanai pa nelīdzenu reljefu, nepiemērotu vai smagu darbību.

Uzzini cenu apkopes izmaksās šeit